Co se může na jaře hodit?
Konečně přišlo jaro, naše zimní zvyky pomalu ustupují a přichází nové období. Vstává se nám do světla lépe, večer je déle vidět a venku se otepluje. Myslím, že většina z nás díky jaru (i kvůli aktuální situaci) tráví více času venku v přírodě než ve městě. Ne, že bychom v zimě ven nechodili! Ale já i moji pejsci jsme na dlouhých procházkách teď mnohem více. Co s sebou přináší delší procházky lesem nebo trávou? Co na jaře přihodit mazlíčkům do jídelníčku? Čemu věnovat zvýšenou pozornost? Čtěte dál ☺
Sérum proti klíšťatům a blechám
Tohle prostě musím napsat úplně na začátek. To, že se máte chránit proti klíšťatům Vám nemusíme říkat, že jo? Klíšťat je hodně a číhají na každém stéblu trávy, až se budou moct přisát na ten nejlahodnější kousek kůže Vašeho psa! :D nosit klíště není nic příjemného, tahat ho z kůže ven také ne. Ani pro Vás, ani pro pejska. My doma našim psům dáváme sérum a pejsky tak chráníme.
Pohybový aparát
Časté a delší procházky na jaře (a vůbec v kterémkoliv období) jsou prospěšné jak pro pejska, tak pro páníčka. Vždyť chůze je nepřirozenější pohyb! Teď však, když vycházíme ven častěji, mohou pejsky nohy po delší procházce bolet. A pozor, nejen ty staré, ale i mladé. Je důležité, aby Vaši pejsci byli v té nejlepší možné kondici, co se týče pohybového aparátu. Znáte pejska, který by byl líný a nechtěl ven? Já ne – alespoň pro ty mé mazlíky je pohyb to nejdůležitější (až po jídle!). Doporučuji užívat denně křemelinu, která nejen že vyživí klouby a tkáně, ale zvládne i pročistit střeva. A jak víme, ve střevech je základ imunity, ne nadarmo se říká „zdravé střevo – zdravé tělo“.
Doporučím Vám ještě další dva produkty. Tím prvním, který také dáváme našim miláčkům, a pozor – jak pejskům (basseti a brazilská fila), tak kocourkovi (vesničan) – je chondromix. Ten štěňatům do 2 let a psům starším 6 let dávám denně. Ostatním podle kondice a zátěže a přiznám se, že u tohoto produktu jdu hodně podle intuice.
A poslední produkt, který tu zmíním a který mne hodně překvapil, je skelevet. Pomáhá mimo jiné po operačních stavech a hodně dá pejskům co do kondice.
Namožené svaly
Vím, že je toho už teď dost, ale aby toho nebylo náhodou málo, mám tady ještě zajímavý tip. Spíše perličku, a to doslova ☺ Můj muž s naší filou čas od času chodí běhat a dávají kolem 10 km a víc. Když si svaly po takovém tréninku namůžou, naloží se OBA na 10 minut do vany s Epsomskou solí. Do plné vany stačí dvě deci soli. Epsomská sůl obsahuje čistý hořčík, který se tímto způsobem velmi rychle dostane do svalů a tím je regeneruje. Sůl také doporučuji nepohyblivým pejskům do vany při Hydroterapii.
Pamlsky
Nezapomínejte, prosím, na pamlsky. Je to účinná odměna pro zvířátka. My osobně jsme nadšení z naší novinky od Šmakova. Není nad to, když můžeme dávat mňamky jak pejskům, tak kočičkám, protože to chutná všem! (I nám, ehm ☺)
Vaše Katka