"Každý pejskař to zná, jen co vytáhnete paty z domu, váš domov je ráj pro vaše nezbedná zvířátka."
...a přitom pes, který je navyklý být doma sám, samotu zvláda velmi dobře. Jsou samozřejmě vyjímky, jako pejsci z útulku, z ulice, nebo i z nehezkých prostředí, ale i po traumatech. Tyhle pejsky je potřeba postupně učit být sám.
Sepsala jsem pro vás pár tipů, které můžou napomoct a byla bych velmi ráda, kdyby jste mi napsali na katka@ecopets i vy pár tipů, které bych tady mohla doplnit. :)
Tak pojďme na to:
- Vyběhat před odchodem (utahat ho)Pokaždé, když jdete pryč, vezměte pejska ven na procházku, běh, hru ven a snažte se ho utahat, aby se pořádně unavil. Ano znám velmi dobře takové ty neutahací pejsky, ale věřte mi, zkuste je vyhrát. Každé snížení kapacity dělat blbiny osamotě se počítají. :)
- Hudba
- Nechte mi případně puštěnou hudbu, nebo televizi, aby se cítil jistě, často psy ničí domácnost i pro úzkosti ze samoty. Kdyby jste s úzkostmi měli problémy, ráda doporučím tyhle tkáňové soli.
- Příjemný pelíšek, místo, kde to má rád
- Před odchodem ho "uložte" na místo. Nemějte zlé svědomí, ani když jeho místem k odpočinku se stane případně domácí klec. Veřte, že je to často bezpečnější pro pejska, jako kdyby ho měla zasáhnout elektrika při okusování kablů, nebo zadušení knoflíkem.
- Dostatek vody v misce
- Víte jak, hladový a nedejbože žíznivý pejsek, utýraný neláskou svého majitele, může udělat krutou mstu. :D
- Hračku, která je bezpečná
- Ponechte mu doma hračku, která ho zabaví. Na trhu je mnoho zajímavých her pro pejsky. U nás naleznete paroží, nebo himalájskou tyčku které jsou bezpečné, chutné, zdravé a hlavně skutečně zaměstnají jak žvýkací ústrojí, tak i chuť. :)
- Dodržujte čas příchodu
- Zkuste ze začátku být dochvilný. Přicházejte domů ve stejnou dobu, aby pejsek, hlavně z nehezkých podmínek, nestrácel důvěru v to, že se vrátíte domů.
Určitě to zvádnete! Velmi vám držím prsty a budu ráda za vaše příběhy. :)